• Reclame

Forum Video Chat
Pentru a avea acces la toate secțiunile forumului, este necesar un cont PREMIUM
FETELE DE LA SURVIVOR ALL STARS

Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook


RegulamentPrezentareȘtergere cont / mesajeCont PREMIUMVotați cea mai sexy cîntăreață

Suntem vedete pe internet!

Subiectele vechi şi închise le găsiţi aici

Moderatori: deniswinch, rmst, Mike_XXX

Reguli forum
Imagine

Reclame

Video Chat Forum

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde hhblizzard » Mar Noi 07, 2017 1:46 pm

Vezi, asta ziceam. Ajunge pe site-ul ăsta cine vrei și cine nu vrei. Și nu e bine deloc.
hhblizzard
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 329
Membru din: Sâm Dec 31, 2016 2:41 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 8441

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde wanky666 » Mar Noi 07, 2017 2:00 pm

da ti o dracu pe Bianca aia, ii e ciuda ca cat de urata e nici o laba n-am da la ea
wanky666
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 302
Membru din: Lun Sep 25, 2017 3:13 am
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: -7237

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde Psycho » Mar Noi 07, 2017 5:39 pm

Era mult mai ok daca eram o cuminitate cat mai privata si mai retrasa.Nu vreau sa fiu luat in nume de rau,dar asta nu e un motiv de mandrie,din contra ar trebui sa starneasca mai multa intimitate in randul nostru si forumul sa devina cat mai privat.
Psycho
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 135
Membru din: Dum Oct 22, 2017 7:52 pm
Localitate: Bucuresti
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 1861

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde hhblizzard » Mar Noi 07, 2017 7:56 pm

Psycho » Mar Noi 07, 2017 5:39 pm scrie:Era mult mai ok daca eram o cuminitate cat mai privata si mai retrasa.Nu vreau sa fiu luat in nume de rau,dar asta nu e un motiv de mandrie,din contra ar trebui sa starneasca mai multa intimitate in randul nostru si forumul sa devina cat mai privat.


Exact! Nu e câtuși de puțin un motiv de mândrie, ci de îngrijorare.
hhblizzard
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 329
Membru din: Sâm Dec 31, 2016 2:41 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 8441

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde syro » Mar Noi 07, 2017 8:12 pm

De aceeasi parere sunt si eu.
syro
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 186
Membru din: Sâm Dec 31, 2016 4:46 pm
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 4175

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde Psycho » Mar Noi 07, 2017 8:39 pm

hhblizzard » Mar Noi 07, 2017 8:56 pm scrie:
Psycho » Mar Noi 07, 2017 5:39 pm scrie:Era mult mai ok daca eram o cuminitate cat mai privata si mai retrasa.Nu vreau sa fiu luat in nume de rau,dar asta nu e un motiv de mandrie,din contra ar trebui sa starneasca mai multa intimitate in randul nostru si forumul sa devina cat mai privat.


Exact! Nu e câtuși de puțin un motiv de mândrie, ci de îngrijorare.




Merci frumos ca esti de acord cu mine,repet nu cred ca sunt eu in masura sa impun sau sa propun ceva,dar cred ca pentru siguranta fiecaruia dintre utilizatorii acestui forum ar fi ok sa ne "retragem".

Forumul ruleaza pe o platforma phpbb3,o platforma usor modificabila deci nu cred ca ar fi probleme sa devenim un forum cat mai privat si mai retras,si sa ne selectam membrii intr-un oarecare criteriu.

Un chestionar mai complicat de completat atunci cand se creeaza un cont sau multe alte posibilitati,nu cred ca ar fi deloc ok sa ajunga forumul asta si in atentia "mass-media/tv"
Psycho
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 135
Membru din: Dum Oct 22, 2017 7:52 pm
Localitate: Bucuresti
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 1861

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde labaibuna » Mar Noi 07, 2017 10:37 pm

Am mai zis si eu - la un alt subiect, cred ca ala cu ultimele noutati despre forum - ca e intelept sa se gaseasca o justa masura intre intimitatea pe care ne-o poate oferi platforma si usurinta cu care poate fi ea detectata si de altii care cauta acelasi lucru. E iarasi mai mult decat evident ca o protectie a continuturilor de aici impotriva simplului bagat de nas, pentru aflat "superior" in treaba si facut caterinca - fatarnica, de altfel - din chiar existenta forumului (ca sa nu mai zic nimic despre "demascari" rau-voitoare ori de-a dreptul ostile) e absolut necesara. In orice caz, sa fim "vedete pe net", in formula semnalata sau in oricare alta, nu e deloc ceva de bine. Ba dimpotriva.
Nu stiu daca duduita aia hipsterita a putut vedea altceva decat "concursul lunii", dar, tocmai de aia, mai ales chestia aia ar trebui "ascunsa". De altfel, e suficient ca "la liber" sa ramana doar Regulamentul.
Cat despre un "filtru" ceva mai complex la inscriere, el ar putea fi util, fireste. La o adica insa, el nu poate impiedica accesul inauntru al nimanui cu intentii rele...
Laba e-n toate, iar impartasita-i si mai buna...
labaibuna
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 870
Membru din: Sâm Aug 26, 2017 10:27 am
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: -965

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde hhblizzard » Mie Noi 08, 2017 7:30 am

Și eu am fost mereu de părere că nu trebuie lăsat nimic la liber. Chiar și așa, cu accesul permis doar utilizatorilor înregistrați, nu se rezolvă problema, fiindcă oricine își poate face un cont, poate activa mult și bine sub acoperire, poate (de pildă) să contacteze utilizatorii prin mesaje private, să le propună întâlniri, iar aceste întâlniri să se sfârșească foarte prost. Nu neapărat cu violență, dar cu fotografiere și demascare/expunere pe Facebook sau în alte spații similare. Ăsta e doar un exemplu.

Un forum ok NU ar trebui să fie pe platforma phpBB, NU ar trebui să fie accesibil motoarelor de căutare, NU ar trebui să permită înregistrarea oricui.

Mai ales că, din peste 1200 de membri, câți numără în prezent acest forum, nu știu dacă sunt 20 care contribuie cu ceva semnificativ. O imensă majoritate n-are absolut nimic de spus - deci dacă ar dispărea n-am pierde chiar nimic, ci dimpotrivă.

Mai spun o dată că nu mi-am dorit nici o secundă să fiu moderator sau administrator. Am acceptat această funcție doar fiindcă m-a rugat Zeul, după pocinogul cu fetishistul, dar părerea mea rămâne aceea cu nu de moderatori are nevoie forumul, ci de o cu totul altă strategie, de o reașezare pe baze complet diferite.
hhblizzard
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 329
Membru din: Sâm Dec 31, 2016 2:41 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 8441

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde Mike_XXX » Mie Noi 08, 2017 9:17 am

Îmi permit să am o părere diferită (oarecum) asupra subiectului.
Sunt oameni cu inteligență și putere de înțelegere și acceptarea diversității foarte limitate (sau chiar lipsă de tot) - nu putem avea pretenția să fim înțeleși și acceptați de către toți navigatorii pe net. La fel cum ar fi și oricare alt sait / forum etc. pe teme LGBT de exemplu (din care îmi place să cred că facem și noi parte, printr-o micuță nișă). E dreptul lor la o opinie și al nostru să ni se rupă de opinia lor, atât timp cât nu ne dăm unii altora în cap pe stradă din acest motiv.
Avatar utilizator
Mike_XXX
★moderator global★
★moderator global★
 
Mesaje: 2413
Membru din: Mar Ian 03, 2017 8:40 am
Localitate: Frumușani (CL)
Nume real: Mihai
Orientare sexuală: bisexual

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde hhblizzard » Mie Noi 08, 2017 10:11 am

Acesta - din punctul meu de vedere - nu e un forum LGBT, ci este (sau ar fi trebuit să fie) dedicat labagiilor hetero în primul rând. Pro-LGBT e chiar tâmpita asta de Profiran, ea îi desconsideră doar pe bărbații hetero, fii sigur că n-are nimic contra gay-ilor. Și ea și toți cretinii ei de prieteni se și mândresc, mai mult ca sigur, că ei acceptă diversitatea, sunt toleranți și deosebit de inteligenți.

Însă nu este vorba despre o persoană anume, ci de un principiu. Rămâne la latitudinea fiecăruia cât e de dispus să scrie și de dezvăluie pe un forum accesibil oricui. În ce mă privește, nu mă voi mai implica pe-aici decât absolut minimal.
hhblizzard
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 329
Membru din: Sâm Dec 31, 2016 2:41 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 8441

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde Psycho » Mie Noi 08, 2017 6:43 pm

Daca forumul ar fi rulat pe o platforma IPB/VBulletin cu siguranta se puteau face multe update-uri ok si foarte sigure pentru forum,spre exemplu.

1.Un sistem mai "greoi" de inregistrare,si bineinteles la inregistrare un chestionar mai dezvoltat pentru a fi completat,cu unele intrbeari mai complicate.
2.Dezactivarea de indexare a forumului in motoarele de cautare google/aol etc..
3.Un sistem pe care il au trackerele private,spre exemplu filelist,un sistem de invitatii ca sa nu mai intre toti pe forum asa usor.
4.Verificarea mai amanuntita a utilizatorilor,degeaba suntem 1200 de membrii pe forum daca doar 20 contribuie cu postari aici si restul stau si doar "verifica/spioneaza"

Sunt mai multe chestii dar imi este greu sa stau acum sa le pun in subiect,totusi eu sper sa se faca ceva pentru ca nu este ok pentru intimitatea noastra,si sincer sa fiu chiar nu vreau sa se ajunga mai departe.
Psycho
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 135
Membru din: Dum Oct 22, 2017 7:52 pm
Localitate: Bucuresti
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 1861

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde hhblizzard » Joi Noi 09, 2017 7:50 am

Psycho » Mie Noi 08, 2017 6:43 pm scrie:Daca forumul ar fi rulat pe o platforma IPB/VBulletin cu siguranta se puteau face multe update-uri ok si foarte sigure pentru forum,spre exemplu.

1.Un sistem mai "greoi" de inregistrare,si bineinteles la inregistrare un chestionar mai dezvoltat pentru a fi completat,cu unele intrbeari mai complicate.
2.Dezactivarea de indexare a forumului in motoarele de cautare google/aol etc..
3.Un sistem pe care il au trackerele private,spre exemplu filelist,un sistem de invitatii ca sa nu mai intre toti pe forum asa usor.
4.Verificarea mai amanuntita a utilizatorilor,degeaba suntem 1200 de membrii pe forum daca doar 20 contribuie cu postari aici si restul stau si doar "verifica/spioneaza"

Sunt mai multe chestii dar imi este greu sa stau acum sa le pun in subiect,totusi eu sper sa se faca ceva pentru ca nu este ok pentru intimitatea noastra,si sincer sa fiu chiar nu vreau sa se ajunga mai departe.



Foarte bine zis. Cine are urechi, să audă, și cine are ochi, să citească. Aviz proprietarului forumului!
hhblizzard
labagiu premium
labagiu premium
 
Mesaje: 329
Membru din: Sâm Dec 31, 2016 2:41 pm
Orientare sexuală: hetero
Puncte de reputaţie: 8441

Re: Suntem vedete pe internet!

Mesajde avonandrei5 » Joi Noi 09, 2017 8:01 am

Psycho » Mie Noi 08, 2017 6:43 pm scrie:Daca forumul ar fi rulat pe o platforma IPB/VBulletin cu siguranta se puteau face multe update-uri ok si foarte sigure pentru forum,spre exemplu.

1.Un sistem mai "greoi" de inregistrare,si bineinteles la inregistrare un chestionar mai dezvoltat pentru a fi completat,cu unele intrbeari mai complicate.
2.Dezactivarea de indexare a forumului in motoarele de cautare google/aol etc..
3.Un sistem pe care il au trackerele private,spre exemplu filelist,un sistem de invitatii ca sa nu mai intre toti pe forum asa usor.
4.Verificarea mai amanuntita a utilizatorilor,degeaba suntem 1200 de membrii pe forum daca doar 20 contribuie cu postari aici si restul stau si doar "verifica/spioneaza"

Sunt mai multe chestii dar imi este greu sa stau acum sa le pun in subiect,totusi eu sper sa se faca ceva pentru ca nu este ok pentru intimitatea noastra,si sincer sa fiu chiar nu vreau sa se ajunga mai departe.


+1
avonandrei5
labagiu vizitator
labagiu vizitator
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Iul 18, 2017 11:53 am
Orientare sexuală: bisexual
Puncte de reputaţie: 200


Înapoi la Arhivă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

  • Reclame